آموزش چاپ سیلک اسکرین

فیلم های آموزشی چاپ سیلک

قبل از دیدن فیلم آموزش چاپ سیلک حتما مطالب آموزش اولیه را با دقت مطالعه کنید

توضیحات برای شروع آموزش چاپ سیلک اسکرین

با سلام و درود خدمت شما دانشجو عزیز ، اینجانب سعی کرده ام تمامی آموزش چاپ سیلک اسکرین و  فیلم آموزش چاپ تیشرت را خدمت شما ارئه بدهم و مطمئن هستم در هیچ جایی نمی توانید چنین آموزش کامل چاپ سیلک پیدا کنید و باعث افتخار من می باشد که اولین نفری باشم که این دوره ها را بصورت رایگان خدمت شما عرضه می کنم.

در فیلم آموزش چاپ سیلک نخست سعی شده که از ابتدایی ترین نکات شروع کنم تا از پایه با تمامی اصطلاحات و لوازم آشنا شوید و شاید شروع این فیلم ها کمی کسل کننده باشد اما باید پشت کار داشته باشید تا بعد از آموختن ابتدایی ترین مسائل به سراغ انجام چاپ برویم. در لینک زیر یک مقاله برای معرفی ماشین های  چاپ تیشرت می باشد که مطمئن هستم برای آگاهی شما بسیار لازم است پس با حوصله آن را مطالعه نمایید.

معرفی چاپ سیلک

چاپ سیلک تشکیل شده است از یک چارچوب مستطیل شکل که جنس این چارچوب از پروفیل سبک ، چوب روسی یا آلمینیوم خشک می باشد هر کدام از این نوع چارچوب ها مطابق با نوع مصرف فرق دارد بطور مثال اکثر کسانی که چاپ سیلک روی نایلون یا چاپ روی کاغذ بصورت دستی انجام می دهند از چارچوب چوبی برای کارگاه استفاده می کنند.

برای چارچوب فلزی که از پروفیل سبک استفاده می شود بیشتر در کارگاهایی مورد کار قرار می گیرد که چاپ تیشرت را انجام می دهند و دلیل اینکه که این جنس استفاده می کنند بسته شدن پیچ برای تنظیم راپرت روی میز است که این امکان را به ما می دهد تا چاپ های چندرنگ را بصورت دقیق روی هم چاپ کنیم.

نحوه توری کشیدن شابلون چاپ سیلک

در فیلم آموزش چاپ سیلک به شما توضیح داده ایم اگر قصد توری کشیدن شابلون را دارید باید به دو نکته دقت داشته باشید ، اول مش توری که می خواهید استفاده کنید  دوم جنس چارچوب از چه چیزی است؟

مش توری از اندازه های مختلفی تولید شده است و برای توری کشیدن باید بدانید چه مشی لازم کار شما می باشد بطور مثال برای چاپ کیسه پارچه ای از مش های 77 یا 90 استفاده می کنند و دلیل آن هم پوشش است که برای این کار لازم داریم.

کاربرد رنگ های پی وی سی

فیلم آموزش چاپ سیلک

  • کاربرد رنگ های پی وی سی​

 

وقتی می خواهیم روی نایلون های رکابی یا کیسه های پارچه ای چاپ انجام دهیم بهترین رنگ برای اجرا پی وی سی است و دلیل اصلی آن هم خشک شدن سریع آن است و به این رنگ ها هوا خشک می گوییم.

چون رنگ پی وی سی بصورت هوا خشک است وقتی در حال چاپ زدن هستیم رنگ داخل شابلون به مرور زمان غلیظ می شود و برای رغیق کردن آن از ریتاردر استفاده می کنیم این حلال بخاطر خاصیت چربی که دارد باعث دیر خشک شدن رنگ و مش توری میشود.

در فیلم آموزش چاپ سیلک قسمت نهم بطور کامل درباره چاپ نایلون و کیسه پارچه ای صحبت کرده ایم.

فیلم آموزش چاپ سیلک

  • بخش یک

 

همان طور که اشاره کردیم رنگ پی وی سی چون هوا خشک است برای جلوی گیری و رغیق کردن از ریتاردر استفاده می کنیم اما به دلیل خالص نبودن ریتاردر رنگ در برخی از طرح هایی که کمی ریز هست باز هم دچار خشک شدن مش توری می شود اینجا هرچقدر ریتاردر اضافه کنیم فایده ای ندارد پس یک حلال دیگر که فوق العاده چرب است را باید به رنگ اضافه کنیم که اسم آن بوتیل گلایکول یا بوتیل گیلیکول است این حلال با مقدار کمی در رنگ باعث می شود چاپ سیلک شما وضوح کامل خود را حفظ کند و  توری خشک نشود.

پس تا اینجا متوجه شدیدکه هرچقدر مش توری ریز تر باشد رنگ در توری زودتر خشک میشود این نکته را یادتان باشد و برای حل این موضوع حتما از بوتیل گلایکول به اندازه کافی استفاده کنید برای نیم کیلو رنگ اندازه نصف قاشق غذا خوری کافی است.

فیلم آموزش چاپ سیلک

  • بخش دوم

 

در این قسمت آموزش چاپ سیلک اسکرین می خواهم شما را با رنگ دیگری برای چاپ سیلک است آشنا کنم که البته این رنگ برای مصارف بغیر از چاپ سیلک روی پارچه است.وقتی می خواهیم چاپ روی تابلو های پلاستیکی یا فلزی را انجام بدیم نوع رنگ و نوع مش توری باید متفاوت باشد یا اگر می خواهیم روی قطعه های پلی اتیلن چاپ را اجرا نماییم باید بدانیم از چه راهی باید این چاپ را انجام داد.

در فیلم آموزش چاپ سیلک اسکرین این نکات مهم را یادتان بماند اگر می خواهید روی فلز چاپ نمایید باید از رنگ های کوره ای استفاده کنید این رنگ ها باید در کوره کامل روی فلز سخت شوند تا بر اثر سایش از بین نروند و مش توری برای چاپ این کار بهتر است 120 باشد.

اگر می خواهید روی تابلوهای پلاستیکی یا ورق پلکسی چاپ انجام دهید می توانید از رنگ های پی وی سی ایرانی و خارجی استفاده کنید که اگر از رنگ dyo استفاده کنید چون مقاوت بالاتری دارد بهتر است.این نوع رنگ خیلی دیرتر از رنگ های ایرانی خشک می شود اما ماندگاری بیشتری هم دارد.

شما هموطنان عزیز می توانید برای آموزش کامل چاپ سیلک روی تمامی اجسام در دوره های ما شرکت کنید و کاملا حرفه ای شوید

لیست قسمت های دوره

مقدمه _ آموزش چاپ سیلک
سیلک اسکرین

چاپ سیلک چیست

چاپ سیلک چیست – مقدمه در این فیلم های آموزشی چاپ سیلک چیست سعی شده که از ابتدایی ترین لوازم و معرفی جامع چاپ با سیلک را توضیح داده ایم و امیدواریم تمامی نکات را گفته باشیم و اگر سوالی داشتید می توانید در قسمت هر فیلم مرتبط سوالات خود …

مشاهده این قسمت →
توری های چاپ سیلک
سیلک اسکرین

قسمت ۱ – توری چاپ سیلک چیست قسمت اول

توری چاپ سیلک چیست در قسمت 1 – فیلم آموزشی توری چاپ سیلک چیست سعی شده شما را با انواع مش های توری و کاربردهای آن آشنا کنیم و این که کاربرد هر مش توری برای چه کاربردی لازم است ، شما وقتی می خواهید روی هر چیزی چاپ را …

مشاهده این قسمت →
توری چاپ سیلک چیستep-2
سیلک اسکرین

قسمت ۲ – توری چاپ سیلک چیست قسمت دوم

توری چاپ سیلک قسمت دوم در قسمت دوم توری چاپ سیلک چیست می پردازیم به مش های توری ، مش های توری از هجده شروع و تا بالای دویست ادامه دارد کاربرد مش های توری مطابق با نوع نیاز شما فرق می کند و باید کاربرد هرکدام را بدانید تا …

مشاهده این قسمت →

علاقمند به شرکت در دوره خصوصی هستید؟

با ما تماس بگیرید