محصولات ما رضایت شما را جلب می کند

کیفیت محصول + تبلیغات خوب = تجارت عالی

فروشگاه تیشرت ما را هم مشاهده کنید

چاپ تیشرت

می خواهم در این مقاله در مورد روش های چاپ تیشرت برای شما عزیزان صحبت کنم تا بدانید هر تیشرتی چگونه چاپ می شود و تمامی عکس ها و طرح هایی که روی تیشرت می بینید چه روندی برای تولید آنها طی شده است.در وهله اول می پردازیم به معرفی دستگاه های چاپ و شما را با تصاویر این دستگاه ها آشنا می کنم.

چاپ تیشرت
چاپ تیشرت

روش های چاپ تیشرت

همانطور که در تصویر کناری می بینید یک میز بصورت طول 7متر می باشد که البته متراژ ها متغییر است و روی این میز چاپ سیلک یا چاپ تریکو انجام می شود و کنار پارچه ها یک شابلون که داخل آن رنگ و اسکوییجی هست را مشاهده می کنید که طرح مورد نظری را که می خواهیم چاپ تیشرت را انجام دهیم روی شابلون ظاهر کرده و بوسیله ی اسکوییجی روی پارچه چاپ می کنیم.این یک روش ساده برای چاپ تیشرت و چاپ سیلک روی تمامی اجسام صاف است که می شود انجام داد.

چاپ سیلک روی تیشرت

چاپ سیلک یکی از قدیمی ترین و اولین دستگاه چاپ تیشرت و غیره بوده که اختراع شده است و همچنان در صنعت چاپ از آن نه فقط در ایران بلکه در کل جهان بصورت چاپ سنتی(دستی) و چاپ اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد.چاپ سیلک روی تمامی اجسام صاف و مدور می تواند چاپ را اجرا نماید و این به آن معنا می باشد که توانایی این روش چاپ با اینکه خود دستگاه هزینه ی زیادی ندارد اما سودآوری بالایی را ایجاد می کند و اگر شما روش کار با این دستگاه را بلد باشید می توانید کارهای گسترده ای را با این روش چاپ کنید.

چاپ تیشرت
چاپ تیشرت نمونه

بخش دوم چاپ تیشرت

یک نکته خیلی مهم درباره چاپ تیشرت و چاپ روی پارچه را می گویم و یک جایی یادداشت کنید و بخاطر بسپارید ، دو چیز برای چاپ روی پارچه باید قبل از اجرا بیاد داشته باشید و برای آن تصمیم گیری کنید، اولی جنس پارچه است که باید بدانید پارچه از الیاف طبیعی بافته شده است یا مصنوعی و دوم رنگ مورد استفاده برای هر کدام از مواد طبیعی و مصنوعی.پارچه هایی که از مواد مصنوعی بافته شده اند نباید با رنگی هایی چاپ شوند که نیاز به حرارت برای خشک شدن داشته باشند چون الیاف مصنوعی زیر حرارت دوام نمیاورد و پارچه می سوزد.

چاپ تیشرت بخش سوم

خب می پردازم به رنگ اورینت و رنگ پیکمنت که هر کدام چه تفاوتی دارند و باید از هرکدام روی چه پارچه ای استفاده کرد.رنگ اورینت بیشتر برای پارچه های تیره استفاده می شود چون پوشش بالایی دارند و خاصیت این نوع رنگ سبک است و اگر بخواهیم روی پارچه تیره چاپ تیشرت انجام دهیم باید حتما از رنگ اورینت استفاده کنیم.

چاپ تیشرت
چاپ تیشرت

چاپ  تیشرت با سابلیمیشن چیست

چاپ سابلیمیشن به جوهری مخصوص چاپ تیشرت گفته می شود این جوهر مثل جوهر های تمامی پرینتر ها داخل مخزن کاتریج است و بوسیله ی هد دستگاه تصویر مورد نظر را روی کاغذ چاپ می نماید این جوهر از بیس رنگی پی وی سی درست شده است و دلیل استفاده پی وی سی چسبندگی بالای آن روی اجسام بخصوص پارچه است و تنها تفاوتی که نسبت به رنگ های دیگر پی وی سی دارد متفاوت بودن حلال آن است که بجای ریتاردر از یک حلال دیگری که پایه الکلی دارد مورد استفاده قرار گرفته است. چاپ سابلیمیشن با پرینتر ها و پلاتر های چاپی اپسون انجام می شود که در ادامه روش چاپ تیشرت را با این دستگاه توضیح خواهم داد.

روش چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن روی کاغذ مخصوص اجرا می شود این کاغذ که در اصطلاح کوتین شده است در اصل با یک لایه پودر کربن آغشته شده است و وقتی رنگ روی آن چاپ می شود به خورد کاغذ نمی رود و به وسیله ی گرما و پرس روی پارچه منتقل می شود که این نکته ی مهم را به یاد داشته باشید در این نوع روش چاپ تیشرت سابلیمیشن فقط روی پارچه هایی با الیاف مصنوعی قابل اجرا می باشد و با این روش نمی شود روی الیاف طبیعی چاپ تیشرت را انجام داد , و دلیل اصلی هم خود جوهر می باشد که قابلیت برگردان روی پارچه های طبیعی را ندارد.

چاپ تیشرت

آموزش چاپ تیشرت سابلیمیشن

تا اینجا با خود ماهیت چاپ سابلیمیشن آشنا شدید ، حالا اگر قصد این را دارید که یک کارگاه چاپ تیشرت با سابلیمیشن را بزنید ابتدا باید یک دستگاه پرینتر اپسون یا اگر سرمایه ی بیشتری دارید پلاتر اپسون خریداری کنید روی هر دستگاهی جوهر سابلیمیشن وجود ندارد و باید جوهر آن را هم خریداری بفرمایید سپس کاغذ مخصوص هست که به آن کاغذ کوتین دار یا کاغذ سابلیمیشن می گویند بعد از خرید این دستگاه شما به یک پرس حرارتی هم نیاز دارید.

بعد از چاپ روی کاغذ ، ورق را روی تیشرت گذاشته و دمای پرس را روی 180درجه سانتیگراد تنظیم کرده و صبر می کنید دستگاه کاملا به حد این درجه برسد سپس تیشرت مورد نظر را به مدت 5 تا10 ثانیه زیر پرس گذاشته و بعد از اتمام پرس می گذارید ورق کمی سرد شود و ورق را از روی تیشرت برداشته و چاپ تیشرت شما تکمیل شده است.

چاپ سابلیمیشن روی پارچه پنبه

در قسمت قبل گفته شد که روی پارچه هایی که الیاف طبیعی هستند نمی شود چاپ تیشرت را با روش سابلیمیشن انجام داد اما یک تکنیکی هست که این کار را ممکن می کند ولی برای تیراژ های بالای 1000عدد برای هر طرحی امکان پذیر است و نمی توانید زیر این مقدار چاپ تیشرت را انجام دهید.

برای چاپ این روش اول روی کاغذ با دستگاه چاپ افست طرح مورد نظر را روی کاغذ چاپ می نمایند و سپس ورق های چاپ شده با ابعاد 50*35 یا 70*50 را به کارگاه چاپ سیلک برده و روی آن چاپ بیس شکری انجام می شود. این امر باعث می شود رنگ پس از پرس شدن روی الیاف پارچه چسبیده و چاپ تیشرت به هیچ عنوان ریزش رنگ نداشته باشد. در زیر چند نمونه چاپ  سابیمیشن روی پارچه پنبه را مشاهده می کنید.

نمونه چاپ سابلیمیشن
نمونه چاپ سابلیمیشن
نمونه چاپ سابلیمیشن
نمونه چاپ سابلیمیشن
قبل
بعد

برای موفقیت در کاسبی خود به نکات زیر دقت داشته باشید

شبکه های اجتماعی

تبلیغات در شبکه های اجتماعی یکی از راحترین انتخاب ها است

برند سازی

هر برندی با تبلیغات شناخته تر می شود

درآمد

برای کسب درآمد بیشتر تبلیغات خود را گسترش بدهید

استراتژی

برای برند سازی و تبلیغ باید یک استراتژی از پیش تایین شده داشته یاشید

طراحی سایت

ایجاد یک سایت خوب یکی از روش های تبلیغات موثر است

آموزش های آنلاین

ما هم برای جذب مشتری در سایت خودمان آموزش گذاشته ایم

برای موفقیت در کاسبی خود به نکات زیر دقت داشته باشید

شبکه های اجتماعی

تبلیغات در شبکه های اجتماعی یکی از راحترین انتخاب ها است

برند سازی

هر برندی با تبلیغات شناخته تر می شود

درآمد

برای کسب درآمد بیشتر تبلیغات خود را گسترش بدهید

استراتژی

برای برند سازی و تبلیغ باید یک استراتژی از پیش تایین شده داشته یاشید

طراحی سایت

ایجاد یک سایت خوب یکی از روش های تبلیغات موثر است

آموزش های آنلاین

ما هم برای جذب مشتری در سایت خودمان آموزش گذاشته ایم

تاثیر گذاری تبلیغات روی تیشرت

ما هر آنچه که برای تبلیغات لازم داشته باشید با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار می دهیم

نمونه چاپ سیلک روی تیشرت

نمونه چاپ سیلک

نمونه چاپ سیلک روی تیشرت

نمونه چاپ سیلک

خدمات مجموعه ی ما

چاپ های ما روی لباس های ورزشی و تمامی مواد های طبیعی سازگاری لازم را دارد و با تولیدی های لباس اعلام آمادگی را داریم

مجموعه ی ما دارای پروانه کسب می‌باشد.

شماره پروانه کسب: 0445717139